FRA Junior Championships Roll of Honour (1984 - 2014)
Year Age Group Name Club Notes
2014 U12B Samuel Almond Eden Runners  
2014 U12G Chloe Rylance Ambleside AC 1st =
2014 U12G Briony Holt Clayton-le-Moors 1st =
2014 U14B Joshua Boyle Hyndburn AC  
2014 U14G Esme Davies Eden Runners  
2014 U16B Chris Richards Helm Hill  
2014 U16G Elizabeth Greenwood Blackburn Harriers  
2014 U18B Jack Willis Middlesborough & Cleveland  
2014 U18G Rosie Dale Lancaster & Morecambe  
2013 U12B Joshua Dickinson City of York AC  
2013 U12G Sunnivah Waterman Holmfirth Harriers  
2013 U14B Joshua Boyle Hyndburn 1st =
2013 U14B Alfie Thompson Leicester Coritanian 1st =
2013 U14G Grace Handley Blackburn Harriers  
2013 U16B Lewis Byram Holmfirth Harriers  
2013 U16G Elizabeth Greenwood Blackburn Harriers  
2013 U18B James Hall Wharfedale Harriers  
2013 U18G Lauren Munro Bennett Helm Hill  
2012 U12B Joshua Boyle Hyndburn  
2012 U12G Blythe Fourie Hyndburn  
2012 U14B Chris Richards Helm Hill  
2012 U14G Elizabeth Greenwood Blackburn Harriers  
2012 U16B James Hall Wharfedale Harriers  
2012 U16G Annabel Mason Wakefield Harriers  
2012 U18B Brad Traviss Calder Valley FR  
2012 U18G Sally Ratcliffe Stockport Harriers  
2011 U12B Alfie Thompson Leicester Coritanian  
2011 U12G Lily McGuiness East Cheshire Harriers  
2011 U14B Lewis Byram Holmfirth Harriers  
2011 U14G Bronwen Owen Scarborough AC  
2011 U16B James Hall Wharfedale Harriers  
2011 U16G Annabel Mason Wakefield Harriers  
2011 U18B Jack Ross Staffordshire Moorlands AC  
2011 U18G Beckie Taylor Blackburn Harriers  
2010 U12B Seth Waterman Holmfirth Harriers  
2010 U12G Elizabeth Greenwood Blackburn Harriers  
2010 U14B Max Wharton Calder Valley FR  
2010 U14G Bronwen Owen Scarborough AC  
2010 U16B Kristian Edwards Tamworth AC  
2010 U16G Shannon Johnson Leigh Harriers  
2010 U18B Marc Scott Richmond & Zetland  
2010 U18G Beckie Taylor Blackburn Harriers  
2009 U12B Jack Willis North Yorks Moors  
2009 U12G Abby-Mae Parkinson Spenborough  
2009 U14B James Knox Helm Hill  
2009 U14G Hannah Bethwaite Ellenborough 1st =
2009 U14G Shannon Johnson Leigh Harriers 1st =
2009 U16B Tim Orr Border Harriers  
2009 U16G Laura Riches Leigh Harriers  
2009 U18B Joe Gratton Hallamshire  
2009 U18G Hannah Bateson Lancaster & Morecambe  
2008 U12B George Tighe Matlock  
2008 U12G Sally Searson Blackburn Harriers  
2008 U14B Tom Halton Holmfirth  
2008 U14G Hannah Bethwaite Ellenborough  
2008 U16B Ashley Kay Rossendale  
2008 U16G Laura Riches Leigh Harriers  
2008 U18B Joe Gratton Hallamshire  
2008 U18G Hannah Bateson Lancaster & Morecambe  
2008 U23L Lizzie Adams Knavesmire  
2008 U23M James Kevan Horwich RMI  
2007 U12B Kristian Edwards Tamworth AC  
2007 U12G Hannah Bethwaite Ellenborough  
2007 U14B Jamie Crompton Horwich RMI  
2007 U14G Laura Riches Leigh Harriers 1st =
2007 U14G Melanie Hyder Dallam 1st =
2007 U16B Josh Moody Matlock  
2007 U16G Laura Park Ellenborough  
2007 U18B Tom Addison Helm Hill  
2007 U18G Anna Anderson Pendle  
2007 U23L Sarah Tunstall York Acorn  
2007 U23M James Kevan Horwich RMI  
2006 U12B Rory Addison Helm Hill  
2006 U12G Hannah Bethwaite Ellenborough  
2006 U14B Lee Jones Matlock  
2006 U14G Melanie Hyder Dallam  
2006 U16B Luke Maude Skipton  
2006 U16G Rosie Stuart Keswick 1st =
2006 U16G Hannah Bateson Lancs & Morecambe 1st =
2006 U18B Stephen Mitchell Vale Royal  
2006 U18G Dionne Allen Leigh  
2006 U20L Samatha Morphet CFR  
2006 U20M Jonny Mellor Liverpool  
2005 U12B Tom Doyle Helm Hill  
2005 U12G Melanie Hyder Dallam  
2005 U14B Joshua Moody Matlock  
2005 U14G Blue Haywood Lincoln Wellington  
2005 U16B Jonny Pawson Skipton  
2005 U16G Dionne Allen Leigh  
2005 U18B Nick Swinburn Northumberland FR  
2005 U18G Emma Stuart Keswick  
2005 U20L Rachael Thompson Horwich RMI  
2005 U20M Ricky Lightfoot Ellenborough  
2004 U12B Ryan Gould East Cheshire 1st =
2004 U12B Thomas Sessford Keighley & Craven 1st =
2004 U12G Amy McGivern Holmfirth  
2004 U14B James Mountain Skipton  
2004 U14G Blue Haywood Lincoln Wellington  
2004 U16B Adam Peers Wirral  
2004 U16G Emma Stuart CFR  
2004 U18B Chris Doyle Trafford  
2004 U18G Sarah Tunstall Border  
2004 U20L Lucy Griffiths Holmfirth  
2004 U20M Ricky Lightfoot CFR  
2003 U12B James Bowness CFR  
2003 U12G Rosie Stuart CFR  
2003 U14B Max Jones Holmfirth  
2003 U14G Gemma Crowther Helm Hill  
2003 U16B Adam Peers Wirral  
2003 U16G Chloe Rodham Helm Hill  
2003 U18B Stuart Hunn Skipton  
2003 U18G Karrie Hawitt Warrington  
2003 U20L Christine Boardman Horwich  
2003 U20M Robert Little Mercia  
2002 U12B James Mountain Skipton  
2002 U12G Amy Ogden Hallamshire  
2002 U14B Simon Clifford CFR  
2002 U14G Katharine Woodhead Holmfirth  
2002 U16B Chris Doyle Kendal  
2002 U16G Karrie Hawitt Warrington  
2002 U18B Mark Buckingham Holmfirth  
2002 U18G Katie Ingram Chorley  
2002 U20L No Competitors    
2002 U20M George Crayson CFR  
2001 U12B Foot & Mouth   No Races
2001 U12G Foot & Mouth   No Races
2001 U14B Foot & Mouth   No Races
2001 U14G Foot & Mouth   No Races
2001 U16B Foot & Mouth   No Races
2001 U16G Foot & Mouth   No Races
2001 U18B Foot & Mouth   No Races
2001 U18G Foot & Mouth   No Races
2001 U20L Foot & Mouth   No Races
2001 U20M Foot & Mouth   No Races
2000 U12B Simon Clifford CFR  
2000 U12G Emma Stuart Keswick  
2000 U14B Chris Doyle Kendal  
2000 U14G Lucy O'Gorman Penistone 1st =
2000 U14G Karrie Hawitt Warrington 1st =
2000 U16B Mark Buckingham Holmfirth 1st =
2000 U16B Ray Edger Lancs & Morecambe 1st =
2000 U16G Kate Ingram Chorley  
2000 U18B Lee Siemaszko Kendal  
2000 U18G Natalie White Holmfirth  
2000 U20L Kate Bailey Staffordshire Moorlands AC  
2000 U20M Simon Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1999 U12B Carl Robinson Kendal  
1999 U12G Candy Hamilton Blackburn  
1999 U14B Chris Doyle Barrow In Furness  
1999 U14G Katie Ingram Chorley  
1999 U16B Joe Symonds Kendal 1st =
1999 U16B Ray Edger Lancs & Morecambe 1st =
1999 U16G Laura Hughes Horwich  
1999 U18B Andrew Symonds Kendal  
1999 U18G Kate Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1999 U20L Sarah Dugdale Skipton  
1999 U20M Simon Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1998 U12B Luke Paget Lancs & Morecambe  
1998 U12G Karrie Hawitt Oswestry  
1998 U14B Adam Peerless Wirral  
1998 U14G Laura Hughes Horwich  
1998 U16B Lee Siemaszko Kendal  
1998 U16G Sarah Gatford Telford  
1998 U18B Michael Cayton Horwich  
1998 U18G Kate Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1998 U20L Charlotte Sanderson Skipton  
1998 U20M Andrew Davies Mercia  
1997 U12B Mark Buckingham Holmfirth  
1997 U12G Amy Spencer Wigan  
1997 U14B Luke Boulton Staffordshire Moorlands AC 1st =
1997 U14B Joe Symonds Kendal 1st =
1997 U14G Sarah Gatford Telford  
1997 U16B Andrew Symonds Kendal  
1997 U16G Kate Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1997 U18B Simon Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1997 U18G Charlotte Sanderson Skipton  
1997 U20L Emma O'Shea Leeds City  
1997 U20M Lee Gibson CFR  
1996 U12B Mark Smith Horwich 1st =
1996 U12B John Woodward Wirral 1st =
1996 U12G Nicola Akrigg Chorley  
1996 U14B Geoff Slater Keighley Hill Runners  
1996 U14G Sarah Gatford Telford  
1996 U16B Simon Bailey Staffordshire Moorlands AC  
1996 U16G Emma Hopkinson Skipton  
1996 U18B Anthony Turner Buxton 1st =
1996 U18B Harry Matthews Shrewsbury 1st =
1996 U18G Victoria Wilkinson Bingley  
1996 U20L Lisa Lacon Holmfirth  
1996 U20M Lee Gibson CFR  
1995 U12B James Mason Keighley Hill Runners  
1995 U12G Saoirse Cowley Rossendale  
1995 U14B Stephen Savage Ambleside  
1995 U14G Emma Hopkinson Skipton  
1995 U16B Chris Livesey Preston  
1995 U16G Gayle Adams Bristol  
1995 U18B Lee Gibson CFR  
1995 U18G Victoria Wilkinson Bingley  
1995 U20L Lisa Lacon Holmfirth  
1995 U20M Matthew Wigmore Helsby  
1994 U12B Nicholas Goodliffe Holmfirth  
1994 U12G Sarah Jones Chorley  
1994 U14B Chris Livesey Preston  
1994 U14G Nicola Jones Chorley  
1994 U16B Anthony Turner Buxton  
1994 U16G Victoria Wilkinson Bingley  
1994 U18B Matthew Moorhouse Salford  
1994 U18G Lisa Lacon Holmfirth  
1994 U20L Helen Berry Holmfirth  
1994 U20M Robert Hope Horwich  
1993 U12B Stephen Savage Ambleside  
1993 U12G Kristina Lamb Pudsey & Bramley  
1993 U14B Andrew Davies Mercia  
1993 U14G Gayle Adams Bristol  
1993 U16B Tim Davies Mercia  
1993 U16G Victoria Wilkinson Bingley  
1993 U18B Matthew Whitfield Bingley  
1993 U18G Lisa Lacon Holmfirth  
1993 U20L Helen Berry Holmfirth  
1993 U20M Nathan Matthews Horwich  
1992 U12B Chris Livesey Preston  
1992 U12G Lyndsey Brindle Horwich  
1992 U14B Anthony Turner Buxton  
1992 U14G Victoria Wilkinson Bingley  
1992 U16B Danny Hope Horwich  
1992 U16G Ros Murray Horwich  
1992 U18B William Styan Holmfirth  
1992 U18G Helen Berry Holmfirth  
1992 U20M Patrick Boyd Blackburn  
1991 U18B William Styan Holmfirth  
1991 U18G Helen Berry Holmfirth  
1991 U20M Ben Evans Ambleside  
1990 U18B William Styan Holmfirth  
1990 U18G Sally Haigh Holmfirth  
1990 U20M Ged Cudahy Buxton  
1989 U18B Gerard Cudahy Buxton  
1989 U18G Helen Berry Holmfirth  
1989 U20M John Taylor Holmfirth  
1988 U18B Geoff Hall Holmfirth  
1988 U20M John Taylor Holmfirth  
1987 U18B Geoff Hall Holmfirth  
1987 U20M Gary Devine Pudsey & Bramley  
1986 U18B Adrian Jones Pudsey & Bramley  
1986 U20M Robin Bergstrand Rochdale  
1985 U18B Sean Willis Saddleworth  
1984 U18B Micah Wilson Hallamshire  

Page: 1 of 1  Records: 246
Visitors: 3071