Junior Challenge 2017 - by Clubs
CompetitorAge GroupClubRaces
Rowan AshworthU11BAmbleside AC6
Tom AshworthU09BAmbleside AC5
Alaana CoatesU09GAmbleside AC2
Theo CoatesU11BAmbleside AC3
Ellen DicksonU11GAmbleside AC6
Emma DuxburyU11GAmbleside AC1
Ruby DuxburyU09GAmbleside AC1
Jessica EdmondsonU11GAmbleside AC6
Joss EvansU11GAmbleside AC1
Richard Goode SmithU11BAmbleside AC1
Alex GrahamU11BAmbleside AC3
Jamie GrahamU09BAmbleside AC3
Cal McVeyU11BAmbleside AC3
Patrick WoodU11BAmbleside AC1
Chloe BoothmanU11GBarlick FR1
Garth DuffyU11BBarlick FR1
George FitzpatrickU09BBarlick FR1
Summer FitzpatrickU09GBarlick FR1
Daniel HoodU09BBarlick FR2
Lucile PicklesU11GBarlick FR1
Isaac ReedayU09BBarlick FR2
Jacob ReedayU11BBarlick FR2
Angus FirthU11BBingley Harriers1
Matthew PeaceU11BBingley Harriers2
Oliver SimpsonU11BBingley Harriers1
Evie TusselleU11GBingley Harriers2
Samuel GilesU09BBowland FR6
Taylor GoodingU11GBraintree & District AC1
Jimmy GoldenU09BBuxton AC4
Molly GoldenU11GBuxton AC5
Edward HazelhurstU11BBuxton AC1
Henry HazelhurstU09BBuxton AC1
Lucy WhelanU11GBuxton AC6
Samuel AnnisonU09BCalder Valley FR6
Finley CanningU11BCalder Valley FR4
Fearne HansonU11GCalder Valley FR6
Ben HodgkinsonU11BCalder Valley FR3
Kenton Jones McCallaU11BCalder Valley FR1
George McFieU11BCalder Valley FR6
Thomas McKeeU11BCalder Valley FR4
Charlie PickensU11BCalder Valley FR6
Ollie PickensU11BCalder Valley FR6
Winn StandishU11BCalder Valley FR2
Luke DavisonU09BCFR1
Harry GrahamU09BCFR1
Mylo JewellU11BCFR1
Rudi JewellU09BCFR1
Nathan KempU11BCFR1
Pippa NewbyU11GCFR1
Danny RileyU09BCFR1
Bethany SwarbrickU09GCFR3
Olivia SwarbrickU11GCFR4
Joshua McKayU11BClayton-le-Moors2
Emily NichollsU11GClayton-le-Moors1
Felix ThompsonU09BClayton-le-Moors5
Kady ThompsonU11GClayton-le-Moors5
Megan BryanU09GDallam RC1
William RobertsU11BDenby Dale AC1
Victoria Worboys-HodgsonU11GDenby Dale AC2
Luke CarringtonU11BEast Cheshire Harriers5
Luke CharingtonU11BEast Cheshire Harriers1
Lily SaltU11GEden Runners5
Esme WalkingshawU11GEden Runners1
Lucy QuinnU09GEsk Valley Fell1
Sophie QuinnU11GEsk Valley Fell4
Oscar SquiresU11BHallamshire1
Seren MellingU11GHarrogate HAC2
Charlie ClaytonU11BHelm Hill1
Alicia CrawfordU11GHelm Hill1
Tess EvansU09GHelm Hill1
Marvin GibbsU11BHelm Hill1
Megan HarrisU09GHelm Hill1
Samuel JacksonU11BHelm Hill1
Isla JebbU09GHelm Hill1
Millie JebbU09GHelm Hill1
Ella MartindaleU11GHelm Hill1
Emmy RannerU09GHelm Hill2
Noah WadsworthU11BHelm Hill1
Bea AyresU11GHolmfirth Harriers2
Alexander GilliganU11BHolmfirth Harriers2
Harry GilliganU11BHolmfirth Harriers2
Declan LevayU11BHolmfirth Harriers4
Stan ParkinU09BHolmfirth Harriers2
Louis StewartU11BHolmfirth Harriers2
Isaac TravisU11BHolmfirth Harriers1
Imogen WolffU11GHolmfirth Harriers1
Gabriella CollingsU09GHorwich RMI2
Aiden McKennaU11BHorwich RMI1
Theo MiddletonU11BHorwich RMI6
Grace WellsU11GHowgill Harriers2
Jonathan ArcherU11BIlkley Harriers6
Josie ArcherU09GIlkley Harriers2
Nicholas ArcherU11BIlkley Harriers5
Hayden LewisU11BIlkley Harriers1
Elizabeth RileyU11GIlkley Harriers1
Oscar ShinnU11BIlkley Harriers5
Lola SteadU09GIlkley Harriers4
Max SteadU11BIlkley Harriers6
Seth ToyeU11BIlkley Harriers5
Alexander WolfendenU11BIlkley Harriers2
Frazer AbbottU09BKeighley & Craven AC3
George AbbottU09BKeighley & Craven AC3
James AbbottU09BKeighley & Craven AC3
Finley AldredU09BKeighley & Craven AC1
Maisey BellwoodU11GKeighley & Craven AC4
Libby BennettU11GKeighley & Craven AC2
Pippa BennettU09GKeighley & Craven AC2
Bethan BuckleyU09GKeighley & Craven AC6
Katie BuckleyU11GKeighley & Craven AC6
Lewis CarrU11BKeighley & Craven AC3
Isabelle CauntU09GKeighley & Craven AC2
Zak DimitrijevicU11BKeighley & Craven AC6
Callum FullertonU11BKeighley & Craven AC1
Bobby HouseU09BKeighley & Craven AC4
Layla KirkleyU11GKeighley & Craven AC3
Alice MidgleyU09GKeighley & Craven AC4
Phoebe MidgleyU11GKeighley & Craven AC5
Alice O'SullivanU11GKeighley & Craven AC3
Jacob O'SullivanU09BKeighley & Craven AC2
Archie PeakerU11BKeighley & Craven AC3
Anna PetrucciU09GKeighley & Craven AC2
Finlay PetrucciU11BKeighley & Craven AC5
Phoebe RaceU11GKeighley & Craven AC1
Neive RobertsU11GKeighley & Craven AC1
Jessica RobinsonU09GKeighley & Craven AC3
Alex Sadler-TownsendU09BKeighley & Craven AC3
James Sadler-TownsendU11BKeighley & Craven AC4
Chloe ScottU11GKeighley & Craven AC4
Ben SwainU11BKeighley & Craven AC4
Max SwainU09BKeighley & Craven AC4
Jordon ThompsonU09BKeighley & Craven AC1
Matthew ThompsonU11BKeighley & Craven AC1
Milly TimbersU11GKeighley & Craven AC4
Oscar TimbersU09BKeighley & Craven AC4
Santiago VasquezU09BKeighley & Craven AC2
Sebastian VasquezU11BKeighley & Craven AC1
Isabella WalkerU09GKeighley & Craven AC1
Ewen WilkinsonU11BKeighley & Craven AC4
Kayleigh WilliamsU11GKeighley & Craven AC4
Harry BeethamU09BKeswick AC1
Tom BeethamU09BKeswick AC1
Zander BoothU11BKeswick AC1
Samuel GarryU09BKeswick AC1
Ethan GrimshawU09BKeswick AC1
Dan OxleyU11BKeswick AC2
Hannah SmithU11GKeswick AC1
Alice StaffordU11GKeswick AC1
Scarlett StoneU09GKeswick AC2
Micah WightmanU11BKeswick AC1
Benjamin GilesU11BLancaster & Morecambe6
Nathan GilesU11BLancaster & Morecambe5
Alex CurrieU11BMatlock AC4
George BoltonU11BMeltham AC1
William BoltonU09BMeltham AC1
Oliver BaileyU11BMercia FR5
Henrietta CookU11GNew Marske Harriers1
Amelie Jackson-SmithU11GNew Marske Harriers1
Sophie RussellU11GNew Marske Harriers1
Grace TansleyU11GNew Marske Harriers1
Tailia Green-MooreU11GNorthowram Pumas1
Zachariah Green-MooreU09BNorthowram Pumas1
Jessica RawstronU11GOtley AC4
Joe EggettU11BPeak Bog Men1
Milo WoodU11BPeak Bog Men1
Sam TaylorU11BPenistone Footpath Runners1
Bethany WalchU11GPenistone Footpath Runners1
Tom MortonU11BPennine FR1
Annie WilkinsonU11GPudsey & Bramley AC1
Joshua BarrettU09BRossendale HAC1
Robert BartonU11BRossendale HAC1
Lewis ClaytonU11BRossendale HAC1
Amelia ConnellyU11GRossendale HAC1
Lily EdmondsonU11GRossendale HAC5
Oscar EdmondsonU11BRossendale HAC1
Jessica GreenhalghU11GRossendale HAC1
Daisy HalewoodU11GRossendale HAC2
Elsie HaygarthU11GRossendale HAC2
Riley HoltU11BRossendale HAC4
Xara LewisU11GRossendale HAC1
Isabella VarleyU11GRossendale HAC2
Peter WilliamsU11BRossendale HAC1
Violet YoungU11GRossendale HAC6
Ava BygraveU11GSale Harriers3
Cerys EdgsonU11GSale Harriers4
Finlay GoddardU11BSale Harriers2
Poppy SchneiderU11GSale Harriers1
Ed SparkU09BSale Harriers4
Joseph SparkU11BSale Harriers3
Ivy TravisU11GSale Harriers2
Francesca BagotU09GSettle Harriers1
Lucy BagotU09GSettle Harriers1
Jake JenningsU11BSettle Harriers1
Jack SandersonU11BSettle Harriers4
Ned WhitakerU11BSettle Harriers1
Sophie BeaumontU11GSkyrac AC1
Tiernan ToherU11BSpenborough AC1
Joel HulleyU11BStockport Harriers5
Agnes DanielsU09GTodmorden Harriers1
George DanielsU09BTodmorden Harriers1
Isobel BeechayU11GTrawden AC2
Oliver BrownU11BTrawden AC1
George CamacaU11BTrawden AC1
Charlie EllisonU11BTrawden AC1
Euan Fenton-CloughU11BTrawden AC1
Seth Fenton-CloughU09BTrawden AC1
Ruby FortU11GTrawden AC2
Leah HarveyU09GTrawden AC1
Lottie HeskethU09GTrawden AC1
Freddie HollandU11BTrawden AC1
George HopkinsonU09BTrawden AC1
Harry JordanU09BTrawden AC1
Scarlett MulvennyU11GTrawden AC1
Declan OldhamU11BTrawden AC1
Jessica OldhamU09GTrawden AC1
Tamzin OsborneU09GTrawden AC4
Charlie PomfretU09BTrawden AC2
Lola-Mae SimsU09GTrawden AC2
Callum SingletonU09BTrawden AC4
Olivia StanworthU09GTrawden AC1
Maisie StorszukU09GTrawden AC1
Ben StrattonU11BTrawden AC1
Edward WhitesideU09BTrawden AC1
Louie WoodruffU11BTrawden AC1
Harvey BaxterU09BUnattached1
Lewis BillingtonU11BUnattached1
Otis BrooksU11BUnattached2
Robert CarterU09BUnattached1
Marianne CropperU09GUnattached1
William CropperU11BUnattached1
Campbell DonnellyU11BUnattached1
Joe GrindellU11BUnattached1
Samuel HainesU09BUnattached1
Ellie HarrisonU11GUnattached1
James HarrisonU09BUnattached2
Lucas HeronU09BUnattached1
Thomas HopkinsonU11BUnattached1
Leo HorsleyU11BUnattached1
Ruby HoworthU11GUnattached1
Caitlin MahoodU09GUnattached1
Madelenie MartindaleU09GUnattached1
Clara McKeeU09GUnattached4
Daniel MitchellU11BUnattached1
Esther MitchellU09GUnattached1
Holly NichollsU09GUnattached1
Huw PaceyU09BUnattached1
Charlie PorterU11BUnattached2
David RitchieU09BUnattached1
Carl SandersonU09BUnattached4
Ellie ThomasU11GUnattached1
Martha ThomasU11GUnattached1
Alistair ThompsonU11BUnattached3
Ben ThompsonU09BUnattached2
Iris TurnerU09GUnattached2
Lloyd VincentU09BUnattached1
Morgan VincentU09BUnattached1
Elliot WebsterU09BUnattached1
Briek WeerkampU11BUnattached1
Mabel WhitakerU09GUnattached1
Magnus WillsU09BUnattached4
Hugo BishopU09BWharfedale Harriers5
Elena HooperU09GWharfedale Harriers2
Tom HooperU11BWharfedale Harriers3
Isla MacdonaldU09GWharfedale Harriers1
Wilf MarsdenU09BWharfedale Harriers1
Noah PembertonU11BWharfedale Harriers1
Lucca PowellU11BWharfedale Harriers3
Daniel RidehalghU11BWharfedale Harriers1
Betsy WillisU11GWharfedale Harriers4
Isabella WrightU09GWharfedale Harriers4
Jamie BarnesU11BWirral AC1